Для всіх, хто бажає створити просту, але оригінальну альтернативу живій ялинці, або просто додати до новорічного декору родзинку - розповідаю і показую.
Для початку знадобиться аркуш ватману , скотч, товсті нитки, клей ПВА, ківш з водою, пензлик, ножиці, гірлянда, маленькі ялинкові іграшки і робочий одяг, щоб не забруднитися (ПВА погано відпирається, коли висихає). Для способу №2 використовується сітка для квітів.
Джерело http://www.stranamam.ru/post/768271/#com3359174
Новорічна ялинка своїми руками - спосіб №1
Технологія схожа на давно відомий спосіб робити ажурні кулі, намотуючи нитки з клеєм ПВА на повітряні кульки.
1. З листа ватману згортаємо конус. Або сам лист перед цим або вже готовий конус повністю заклеюємо скотчем (лист обклеювати легше). Це необхідно для того, щоб потім було легко зняти ялинку з основи.
2. Внизу конуса робимо надрізи з інтервалом приблизно 1,5-2 см. Це робиться для того, щоб через них можна було протягувати нитку. Коли нитками обмотується кулька - то це схоже на намотування клубка. Але тут потрібно трохи більше спритності рук, щоб протягувати нитку в різних напрямках.
3. Клей ПВА розводимо в мисці водою до консистенції молока. Тепер починається основне - творимо саму ялинку, протягаючи нитку через розбавлений клей і обмотуючи нею конус. Робота мокра і клейка, так що варто подбати про робочий одяг і газету для стола.
4. Незважаючи на те, що розбавлений ПВА здається занадто рідким, коли він висохне, нитки набудуть потрібної жорсткості. Для роботи найкраще підійдуть звичайні товсті нитки, але годяться і залишки муліне та вовни. Можна поекспериментувати з різними кольорами, товщиною і фактурою ниток. Я свою ялинку зробила з традиційних новорічних кольорів - білого і червоного.
5. Коли творіння ваших рук висохне, настає заповітний момент - треба акуратно відокремити паперовий конус від самої «ялинки». Для цього зрізаємо край конуса з надрізами, через які протягалися нитки. Потім акуратно провертаємо всередині паперовий конус - він повинен легко відклеїтися, якщо ви його добре обклеїли скотчем і ніде немає «голого» паперу.
6. Низ ялинки обробляємо стрічкою для подарунків. Це можна зробити, пришиваючи стрічку голкою з ниткою, а можна спростити процедуру і зробити це степлером.
7. Всередину ялинки засовуємо гірлянду. Така гірлянда, як на фотографії, тримається всередині конуса легко за рахунок пластикових зірочок і квіточок. А гірлянду з простими лампочками можна закріпити за допомогою маленьких ялинкових іграшок та дзвіночків, у яких є дротові вусики, або можна використати звичайні канцелярські скріпки.
8. Раз, два, три - ялиночка гори! Вогні, проходячи через нитяний каркас, даватимуть химерні відблиски на столі і стінах, створюючи романтичну атмосферу свята.






P.S. До речі, якщо проявити фантазію, то таким способом обмотування нитками можна створити багато цікавих речей. Наприклад, можна створити ажурне серце до дня Валентина - кульки у вигляді сердечок знайти не важко. Всередину таких валентинок можна протягнути нитки з намистинками і пір'ям - виходить дуже красиво і оригінально.
Новорічна ялинка своїми руками - спосіб №2
1. Знадобиться такий самий конус, як і для способу №1. Якщо ви вирішили створити кілька таких ялинок, то можна зробити їх різного розміру - так буде виглядати цікавіше.
2. Замість ниток використовуємо квіткову сітку, придбану в магазині товарів для флористів. Добре поєднується сітка двох-трьох відтінків і різної товщини.
3. З першого погляду цей спосіб здається менш трудомістким, ніж обмотувати конус нитками, але на ділі вимагає більшої вправності і терпіння. Сітку варто нарізати невеликими відрізками, для початку її можна закріпити на конусі скотчем або шпильками. Відрізки сітки можна опускати в миску з розведеним ПВА або наносити клей пензлем. А краще поєднати ці два способи.
4. Чередувати сітки двох кольорів, розміщуючи її в різних напрямках по конусу. Звичайно сітка досить жорстка, і щоб закріпити її на формі, використовуємо шпильки. Даємо висохнути кожному шару, перш, ніж клеїти новий.
5. Коли все висохло остаточно - знімаємо ялинку з основи.
6. Розміщуємо всередину гірлянду, закріплюючи її маленькими дзвіночками з вусиками.
7. Прикрашаємо іграшками та намистом.
8. Прикрашаємо нашої ялинкою новорічний інтер'єр!






Новорічна ялинка своїми руками-спосіб №3, для ледарів.
1. Використовуємо все той же паперовий конус.
2. Беремо м'яку сітку для букетів. Тут використана зелена з золотавою ниткою, але ваша ялинка може бути такого кольору, як ви побажаєте (це ж ваша ялинка!).
3. Обертаємо сітку навколо конуса, а зовні закріплюємо декоративним шнурком.
4. Вішаємо на ялинку кульки, дзвіночки або як на фото - сердечка.
5. Ставимо наше творіння на новорічний стіл - на радість собі і гостям!


Немає коментарів:
Дописати коментар